Grupa Ojców – cykl 2, jesień 2019

Jesteśmy synami naszych ojców – jesteśmy ojcami naszych dzieci

Jako ojcowie – tak jak matki naszych dzieci – wykonujemy jeden z najważniejszych zawodów świata: jesteśmy rodzicami. Jak one, niesiemy naszą rodzicielską odpowiedzialność łącząc rolę rodzica z innymi codziennymi obowiązkami.

Na tej drodze doświadczamy wielu radości, ale też musimy sobie radzić z niepowodzeniami i trudnościami…Wtedy spotykają nas frustracja, złość, poczucie osamotnienia lub braku pomysłów na to co i jak dalej.

Wszystkich, którym ta perspektywa nie jest obca – zapraszamy na Grupę Ojców.Jest to grupa wsparcia i rozwoju, kierowana do każdego z ojców zainteresowanych jej ofertą.

Pomysł jest prosty:

– Spotkać się w męskim gronie ojców i podzielić się tak tym radosnym, jak i trudnym,

– Wspólnie przyjrzeć się naszym wcześniejszym doświadczeniom,

– Zrozumieć lepiej ojcowskie „tu i teraz” każdego z nas,

– Pomyśleć o przyszłości naszej, naszych dzieci, naszych związków i naszych najważniejszych relacji,

– I może coś zaplanować i zmienić.

Proponujemy bezpieczne i twórcze ramy dla takiego spotkania. Zapraszamy do wypełnienia ich własną treścią. Oferujemy nasze doświadczenie oraz pomysły i pomoc grupy w rozumieniu i rozwijaniu własnych doświadczeń. Wszystko w klimacie akceptacji, która pozwala nie być samemu, pobudza do rozwoju, wspiera skutecznie w byciu fajnym tatą i dobrym ojcem. 

Grupa Ojców to 12 trzygodzinnych spotkań, które będą się odbywać w kolejne wtorki w godz. 17.00 – 20.00 w Stowarzyszeniu Od-Do w Warszawie przy ul. Siedmiogrodzkiej 5. Zaczynamy z początkiem października 2019r. Udział w zajęciach jest poprzedzony godzinnym indywidualnym spotkaniem konsultacyjnym. 

Spotkania grupy są nieodpłatne. Program grupy został opracowany i jest od kilku lat realizowany przez zespół terapeutyczny Fundacji Sto Pociech.

Zajęcia poprowadzą trenerzy Stowarzyszenia Od-Do – także ojcowie.
Zapraszamy.

Szczegółowe informacje i zapisy:

e-mail: [email protected]

Grzegorz Brachfogel –  tel. 601 500 775

Biuro Stowarzyszenia Od-Do –  tel. 22 632 09 09

Informacje na temat naszej codziennej pracy można również znaleźć pod adresem: www.facebook.com/StowarzyszenieODDO

Prowadzący:

Tomasz Piasecki – Z wykształcenia psycholog, absolwent Uniwersytetu SWPS. Ukończył studia psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej “Intra”. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Od-Do w zakresie psychoterapii indywidualnej i grupowej osób z rodzin dysfunkcyjnych. Pracuje w podejściu humanistycznym włączając doświadczenie innych szkół terapeutycznych w szczególności Gestalt, terapii systemowej. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji prowadzonej przez „Intrę”: superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Do pracy psychoterapeutycznej wnosi wieloletnie doświadczenie indywidualne i grupowe z zakresu pracy z ciałem. Tata dwójki dzieci.

Grzegorz Brachfogel – Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Ukończył 2-letnie Studium Socjoterapii przy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pracował w zespołach terapeutycznych PZP dla Dzieci i Młodzieży Synapsis oraz Warszawskiego Oddziału Terenowego Krajowego Towarzystwa Autyzmu (gdzie organizował i kierował ośrodkiem terapii i rehabilitacji dla młodzieży i młodych dorosłych z diagnozą autyzmu i pochodnymi zaburzeniami rozwoju). Wcześniej wieloletni, zaangażowany w pracę z dziećmi i młodzieżą instruktor harcerski. Uczestnik Szkoły Psychoterapii DDA. Trener prowadzący zajęcia z ojcami w ramach autorskich projektów Fundacji Sto Pociech od 2016 roku. Prywatnie – ojciec dwóch synów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.