Grupa Nauczycieli – Grupa Wsparcia i Rozwoju Osobistego

Jest powiedzenie o uczeniu cudzych dzieci…

I są ludzie którzy się tej pracy podjęli…

Jesteś nauczycielem, wychowawcą, pedagogiem?
Lubisz swoją pracę i jednocześnie…
…czujesz zmęczenie, przeciążenie, czasem ogarniają Cię zwątpienie lub rezygnacja
…nie chcesz być z tym doświadczeniem sama albo sam
…i potrzebujesz o tym pogadać

Zapraszamy na Grupę Nauczycieli – cykl 12 dwugodzinnych spotkań w stałym gronie 10-12 osób, podczas których chcemy korzystając z energii, doświadczenia i uwagi, jakie daje grupa, podzielić się tym, co trudne, co kosztuje w codziennej pracy i życiu, ale także pomysłami, jak można sobie z tym radzić, skąd czerpać energię, siłę i spokój, dystans i poczucie humoru…
i jak  się wzajemnie wspierać…I może uda się razem, przy wzajemnej pomocy, coś zaplanować
i zmienić.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich na co dzień uczących, wychowujących i opiekujących się dziećmi i młodzieżą – niezależnie od typu placówki i wieku uczniów, wychowanków, podopiecznych.  Zapraszamy dziś –  w tym szczególnym czasie dla wszystkich „zatrudnionych w oświacie”. Zapraszamy wszytkich – łączących swoje bieżące obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym, osobistym; wśród przeplatających się osobistych planów, codziennych życiowych potrzeb, emocji.

Jako prowadzący proponujemy bezpieczne i twórcze ramy dla takiego spotkania. Oferujemy nasze doświadczenie oraz pomysły i pomoc grupy w rozumieniu i rozwijaniu własnych doświadczeń. W klimacie akceptacji, która pozwala nie być samemu, pobudza do rozwoju i skutecznie wspiera.

Spotkania Grupy Nauczycieli będą odbywać się w czwartki w godz. 18.30-20:30
w Stowarzyszeniu Od-Do przy ul. Siedmiogrodzkiej 5. Zaczynamy z początkiem października 2019r.

Zajęcia poprowadzą trenerzy Stowarzyszenia Od-Do. Udział w grupie jest nieodpłatny dla uczestników.

Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje i zapisy:

e-mail: [email protected]

Grzegorz Brachfogel – tel. 601 500 775

Biuro Stowarzyszenia Od-Do: tel. 22 632 09 09

Informacje o naszej codziennej pracy można również znaleźć pod adresem:
www.facebook.com/StowarzyszenieODDO

Grupę poprowadzą:
Elżbieta Marcinkiewicz – Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością psychoterapia. Podczas studiów staże w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego Szpitala na Szaserów, gdzie pracowała jako koterapeutka oraz staże w świetlicy środowiskowej przy Powiślańskiej Fundacji Społecznej, gdzie prowadziła zajęcia dla dzieci. Autorka programu
i prowadząca warsztaty z zarzadzania sobą w czasie. Uczy się w Szkole Psychoterapii DDA prowadzonej przez Stowarzyszenie Od-Do.

Grzegorz Brachfogel – Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Ukończył 2-letnie Studium Socjoterapii przy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pracował w zespołach terapeutycznych PZP dla Dzieci i Młodzieży Synapsis oraz Warszawskiego Oddziału Terenowego Krajowego Towarzystwa Autyzmu, gdzie organizował i kierował ośrodkiem terapii i rehabilitacji dla młodzieży i młodych dorosłych z diagnozą autyzmu i pochodnymi zaburzeniami rozwoju. Trener prowadzący zajęcia z ojcami w ramach autorskich projektów Fundacji Sto Pociech od 2016 roku. Wcześniej wieloletni, zaangażowany w pracę z dziećmi i młodzieżą instruktor harcerski. Uczestnik Szkoły Psychoterapii DDA. Prywatnie – ojciec dwóch synów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.