Boże Narodzenie to trudny czas dla rodzin, gdzie alkohol jest najważniejszy

Audycja radiowa z 9.12.2013:
Dobronocka

– W wielu domach, podczas Świąt Bożego Narodzenia, nagle spotykają się członkowie rodziny, którzy wchodzą w zupełnie nieznaną im sytuację, często kompletnie nie wiedząc, jak odtwarzać role szczęśliwej rodziny – mówi Małgorzata Liszyk-Kozłowska, psychoterapeutka.

Panuje przekonanie, że – nawet ta najgorsza rodzina, skłócona i bez więzi – jest najważniejsza. Dlatego, nawet jeżeli nie mamy na to ochoty i zdajemy sobie sprawę z kosztów jakie ponosimy, musimy wspólnie z nią spędzać święta.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który jest szczególnie wyjątkowy dla dzieci. I to właśnie najmłodsi atmosferę tego czasu chłonną najbardziej i pozostaje ona w ich głowach już na zawsze. –  Dlatego w domach, gdzie podczas świąt pojawia się duża ilość alkoholu, już w tym okresie przedświątecznym widać pierwsze oznaki nerwowości – mówi Cezary Biernacki, prezes Stowarzyszenia „OD DO” i dodaje, że dzieci, którymi zajmuje się stowarzyszenie najchętniej wymazałyby święta z pamięci, chciałyby, aby ten czas już przeminął.

Audycja do odsłuchania na stronie Polskiego Radia:
http://www.polskieradio.pl/9/304/Artykul/998441,Alkohol-i-swieta-Lepsza-sklocona-rodzina-niz-zadna-

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.