Grupa Ojców – cykl 3, jesień 2020

Jesteśmy synami naszych ojców – jesteśmy ojcami naszych dzieci

Jako ojcowie – tak jak matki naszych dzieci – wykonujemy jeden z najważniejszych zawodów świata: jesteśmy rodzicami. Jak one, niesiemy naszą rodzicielską odpowiedzialność łącząc rolę rodzica z innymi codziennymi obowiązkami.

Na tej drodze doświadczamy wielu radości, ale też musimy sobie radzić z niepowodzeniami i trudnościami. Wtedy spotykają nas frustracja, złość, poczucie osamotnienia lub braku pomysłów na to co i jak dalej.

Wszystkich, którym ta perspektywa nie jest obca zapraszamy na Grupę Ojców. Jest to grupa wsparcia i rozwoju, kierowana do każdego z ojców zainteresowanych jej ofertą.

Pomysł jest prosty:

– Spotkać się w męskim gronie ojców i podzielić się tak tym radosnym, jak i trudnym,

– Wspólnie przyjrzeć się naszym wcześniejszym doświadczeniom,

– Zrozumieć lepiej ojcowskie „tu i teraz” każdego z nas,

– Pomyśleć o przyszłości naszej, naszych dzieci, naszych związków i naszych najważniejszych relacji,

– I może coś zaplanować i zmienić.

Proponujemy bezpieczne i twórcze ramy dla takiego spotkania. Zapraszamy do wypełnienia ich własną treścią. Oferujemy nasze doświadczenie oraz pomysły i pomoc grupy w rozumieniu i rozwijaniu własnych doświadczeń. Wszystko w klimacie akceptacji, która pozwala nie być samemu, pobudza do rozwoju, wspiera skutecznie w byciu fajnym tatą i dobrym ojcem.

Grupa Ojców to cykl dwunastu spotkań, które będą się odbywać w kolejne czwartki w godz. 18.30 – 21.30 w Stowarzyszeniu Od-Do w Warszawie przy ul. Siedmiogrodzkiej 5. Zaczynamy w październiku 2020r. Udział w zajęciach jest poprzedzony godzinnym indywidualnym spotkaniem konsultacyjnym.

Spotkania grupy są nieodpłatne. Program grupy został opracowany i jest od kilku lat realizowany przez zespół terapeutyczny Fundacji Sto Pociech.

Zajęcia poprowadzą trenerzy Stowarzyszenia Od-Do – także ojcowie.
Zapraszamy.

Szczegółowe informacje i zapisy:

e-mail: [email protected]

Grzegorz Brachfogel –  tel. 601 500 775

Biuro Stowarzyszenia Od-Do –  tel. 22 632 09 09

Informacje na temat naszej codziennej pracy można również znaleźć pod adresem: www.facebook.com/StowarzyszenieODDO

Prowadzący:

Grzegorz Brachfogel – Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Trener prowadzący zajęcia z ojcami w ramach autorskich projektów Fundacji Sto Pociech oraz Stowarzyszenia Od-Do od 2016r. Aktualnie zaangażowany w realizację projektu wsparciowego dla środowiska osób dotkniętych bezdomnością. Uczestnik Szkoły Psychoterapii DDA. Prywatnie ojciec dwóch dorosłych już synów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.